הצלחות מוכחות:

shutterstock_429978886 (Small)

סגירת תיק לאחר חקירה בודדת

איש היי-טק נחשד בביצוע עבירות סמים ברשת הטלגראס. הנחייה מדוייקת שקיבל מענבל דוכובני-זאבי לקראת החקירה, יחד עם שיחות שניהלה עם החוקר תוך כדי החקירה, הביאו לכך שהחקירה הייתה קצרה ומיד לאחריה התיק נסגר.
shutterstock_562595656 (Small)

זיכוי

מאשמת הונאה במבחן לאחר חקירה צולבת של מרצה ע"י דוכובני-זאבי. המרצה לא עמדה בחקירה, יצאה בסערה מאולם הדיונים וסירבה לחזור, והסטודנטית זוכתה ע"י בית-הדין המשמעתי.
shutterstock_1452139706 (Small)

שבוע מאסר במקום 9 שנים

נגד הנאשם הוגש כתב אישום בגין תרמית של חברת סלולר בסך של 900,000 דולר והתביעה הציעה הסדר טיעון שיכלול 9 שנות מאסר. ניתוח מחדש של אלפי עסקאות הראה שהסכום האמיתי נמוך בהרבה, והושג הסדר טיעון במסגרתו הופחת האישום לעבירה אחת בלבד עם עונש מאסר של שנה. ניצול נכון של תנאי מערכת המשפט בקליפורניה, שהובילה דוכובני-זאבי, הביא לכך שהנאשם ריצה שבוע בלבד במאסר, ומאסר בית נוסף של פחות מחודשיים.
shutterstock_1317506042 (Small)

סגירת תיק לאחר שימוע מוצלח

תיק תקיפה והיזק לרכוש במזיד נסגר לאחר שעו"ד דוכובני-זאבי ניהלה שימוע בכתב ולאחריו שימוע פרונטאלי מול ראש יחידת ההסדרים המותנים. במהלך השימוע הציגה ענבל סרטונים והקלטות מטעם החשוד, והראתה איך בשילוב עם פסיקת בית-המשפט העליון הם מקימים טענה של הגנה עצמית ויובילו לזיכוי הלקוח. ראש היחידה השתכנע וסגר את התיק.

shutterstock_242528320 (Small)

זיכוי מהרשעה ברצח

במסגרת ערעור לבית-המשפט העליון, שניהל צוות שבו היה לענבל דוכובני-זאבי תפקיד מרכזי, זוכתה נאשמת מאשמת רצח והורשעה בהריגה תחת זו. הודות לכך קוצר עונשה של הנאשמת ממאסר עולם ל- 12 שנות מאסר.
shutterstock_392199454 (Small)

הצלחה בשימוע בתיק ניירות ערך והלבנת הון

סגירת תיק נגד חשוד אחד, ומחיקת כל האישומים בהלבנת הון ומרבית האישומים בעבירות ניירות ערך נגד חשוד נוסף, שעניינו הסתיים בהשתת עבודות שירות בלבד. ההצלחה הייתה פרי של עבודת צוות אינטנסיבית.

shutterstock_1274881087 (Small)

סגירת תיק בעקבות שימוע מוצלח

הלקוח נחקר במשטרה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע, פריצה, החזקת נכס גנוב והיזק לרכוש. לאחר סיור בשטח וחקירת הנסיבות, פנתה עו"ד דוכובני זאבי לתביעה, דרשה לזרז את סיום החקירה ולסגור את התיק לאלתר לאור נסיבות אישיות מיוחדות של החשוד ונקודות חולשה בתיק, אותן זיהתה והציגה לתביעות. לאחר מספר פניות, מכתבים ושיחות עם דרגים בכירים בתביעות, התיק נסגר.

shutterstock_1245426484 (Small)

תיק הריגה ללא מאסר

עו"ד דוכובני-זאבי שכנעה את בית המשפט בקליפורניה שלא לשלוח למאסר אישה שהורשעה בהריגה בתאונת דרכים ולא עמדה בתוכנית השל"ץ האינטנסיבית שנקבעה לה. עו"ד זאבי ליקתה ראיות שהוכיחו כי הנאשמת סבלה מתסמונת פוסט-טראומטית, הציגה לבית-המשפט מסמכים שהעידו שהנאשמת הצליחה להשתקם אחרי נסיונות וקשיים רבים, טענה כי שליחתה של הנאשמת למאסר צפויה לדרדר את מצבה באופן דרמטי, ושכנעה את ביהמ"ש שלא לשלוח את הנאשמת למאסר.

shutterstock_133779713 (Small)

שחרור ממעצר

עו"ד דוכובני זאבי שכנעה את ביהמ"ש לשחרר באופן מיידי חשוד ממעצר, ולהסתפק במעצר בית, וזאת למרות בקשת המשטרה לעצור אותו לחמישה ימים וקביעת ביהמ"ש עצמו כי קיים חשד סביר שבוצעה עבירה.

shutterstock_1278676255 (Small)

זיכוי בבית המשפט לנוער

זיכוי של קטין שהואשם בתקיפה לאחר ניהול הוכחות בבית המשפט לנוער שכלל חקירה נגדית של שוטרים וערעור מהימנות עדותם.

shutterstock_129982952 (Small)

חזרה מאישום

חזרה מאישום וסגירת תיק בתיק תכנון ובניה לאחר מו"מ עם התביעה והצגת ראיות הגנה מטעם הנאשמת. התביעה הודיעה לבית המשפט כי היא חוזרת בה מכתב האישום, והתיק נסגר.

shutterstock_659380306 (Small)

סגירת תיק לאחר התנהלות מול רשות המיסים

סגירת תיק בחשד לביצוע עבירות מע"מ בהיקף של מליוני ש"ח בשיתוף פעולה עם משרד עורכי דין מוביל בתחום המיסים.

shutterstock_1797646561 (Small)

חזרה מאישום

ביטול כתב אישום וסגירת תיק בתיק של החזקת סכין. במהלך חיפוש אקראי של שוטרים על גופו של בחור בן 24 שהלך ברחוב התגלתה סכין. לאחר מאבקים ארוכים עם התביעה, חשיפת סתירות מהותיות בהודאות השוטרים, והצגת תקדימים רלוונטיים, הצליחה עו"ד דוכובני-זאבי לשכנע את התביעה כי החיפוש לא היה חוקי, נעשה ללא סמכות, כי סיכויי התביעה לנצח בתיק קלושים, וכי יש לחזור מכתב אישום. בעקבות כך הודיעה התביעה לבית המשפט כי היא חוזרת בה מכתב האישום, והתיק נסגר

shutterstock_1079912174 (Small)

זיכוי בדין משמעתי

זיכוי של סטודנט שהואשם בהונאה בבחינה, לאחר ניהול הוכחות בדיון משמעתי באוניברסיטת תל-אביב וחקירה נגדית של הבוחנת. באמצעות החקירה הנגדית הוכיחה ענבל כי לבוחנת לא היו ראיות מספיקות לאישוש טענתה כי הסטודנט העתיק, וזאת למרות שאכן נמצאו דפים מוסתרים שהכילו את חומרי הלימוד למבחן.

shutterstock_718102507 (Small)

ביטול כתב אישום

חזרה מאישום והסדר מותנה בתיק גניבה. שני צעירים שהשתתפו במסיבה המונית בת"א הואשמו בגניבה, לאחר שתיק של משתתפת אחרת נעלם, ואחד מהמאבטחים במקום טען כי הלקוח וחברו אשמים בגניבה. השניים נעצרו והוגש נגדם כתב אישום. עו"ד דוכובני-זאבי חשפה בפני התביעות את חולשת הראיות, הציגה ראיות הגנה ותיאוריה משפטית שתוביל לזיכוי, ושכנעה את התביעה להעביר את התיק לאפיק של הסדר מותנה.

shutterstock_559714906 (Small)

טיפול בהליך הסגרה

סיוע בהשגת תנאי הסגרה מיטביים לנאשם מבוגר שברח מארה"ב, נתפס במקסיקו, והושם בתנאי מעצר מהגרועים והקשים ביותר בעולם למרות מצב בריאותי רופף. במקרה זה המטרה הייתה לזרז את ההסגרה לארה"ב כדי למנוע את המשך הדרדרות מצבו הבריאותי של הנאשם, אך בד בבד להבטיח שהענישה שתושת תהיה קלה ככל הניתן. המטרה הושגה.
shutterstock_1917298535 (Small)

צדק מאחה במקום הליך פלילי

מקרה של גננת שגרמה לפציעתו של ילד בשוגג הסתיים ללא נקיטה בהליכים פליליים אלא בהליך מוצלח של צדק מאחה מול הורי הילד
shutterstock_311576963 (Small)

הצלחה בשימוע

כנגד איש עסקים הוגש כתב אישום בכפוף לשימוע בגין חבלה במזיד לרכב וקבלת דבר במרמה. במסגרת שימוע, עו"ד דוכובני-זאבי חשפה בפני התביעה את הכשלים הקשים שנפלו בהליך הזיהוי ובעימות שנערכו, הדגישה את הנזק שיגרם ללקוח מהרשעה, תמכה את עמדתה בפסיקה ובהנחיות של היועץ המשפטי לממשלה, והצליחה לשכנע את התביעה להעביר את התיק לאפיק של הסדר מותנה ולסיים אותו בקנס ובהתחייבות שלא לבצע עבירה.

shutterstock_488508634 (Small)

חזרה מאישום

רופאה הואשמה בעבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית וגידול סם. הבאת ראיות והצגת טיעונים משפטיים ואישיים הביאו לכך שהתביעה חזרה בה מכתב האישום. התיק נסגר ורשיונה של הרופאה לעסוק ברפואה ניצל.
shutterstock_74617723 (Small)

ביטול כתב אישום

ביטול כתב אישום נגד אדם שנעצר בגין נהיגה בשכרות בקליפורניה. דוכובני-זאבי ניהלה ישיבה מנהלית, חקרה נגדית את השוטרים המעורבים, והציגה לרשויות את חולשות תיק התביעה. התוצאה – כתב האישום בוטל והתיק נסגר.
shutterstock_565403683 (Small)

זיכוי

זיכוי סטודנט מאשמת ביצוע עבירת מין בסטודנטית אחרת איתה היה לו קשר, במסגרת הליך של דין משמעתי בקליפורניה

shutterstock_753814927 (Small)

מניעת הסגרה

התנהלות אל מול עורכי דין באירופה ובארה"ב במסגרת של בקשת הסגרה לארה"ב של ישראלי שנחשד בביצוע עבירות כלכליות. ההתנגדות להסגרה הצליחה, והחשוד לא הוסגר לארה"ב.

shutterstock_503377840 (Small)

סגירת תיק

סגירת תיק לאיש הייטק שנחשד בעבירות סמים, לאחר הכנה אינטנסיבית שלו לקראת החקירה, ייעוץ במהלך החקירה עצמה, והתנהלות שוטפת מול החוקרים במהלך החקירה.
shutterstock_447256600 (Small)

סגירת תיק

סגירת תיק בחשד לסחר בסמים לאחר ליווי חקירה אפקטיבי לאורך מספר חודשים

shutterstock_712434244 (Small)

ענישה מקילה

הסדר טיעון מיטבי בתיק עבירות מס מורכב, בהיקפים של מיליוני שקלים.

 

* רשימה זו כוללת גם מספר הצלחות של עו"ד זאבי שנעשו בזמן שעבדה במשרדים קודמים, ולחלקן היו שותפים עורכי-דין נוספים.

דילוג לתוכן